خرید دوچرخه و موتور سیکلت با کالا کارت

شرایط ویژه خرید دوچرخه و موتور سیکلت با کالا کارت طرف قرارداد با بانک مهر ایرانیان

انواع کارت اعتباری، توسط بسیاری از بانک‌ها به مشتریان ارائه می‌شود، اما نکات ویژه‌ای درباره کالا کارت وجود دارد که آن را از دیگر کارت‌ها متمایز می‌کند. کالا کارت، یک کارت اعتباری خدمات و خرید کالا است که برای بالا بردن قدرت خرید افراد، تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال طراحی و عرضه شده است. شاید در اولین نگاه اینگونه به نظر رسد که تعداد دیگری از بانک‌ها نیز کارت اعتباری ارائه می‌دهند و این طرح، متمایز از دیگر کارت‌ها نیست؛ اما باید بگوییم که امکان خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت هم فراهم شده است که همین امر یک نکته تمایز از دیگر کارت‌ها به شمار می‌رود. ما در‌ این مقاله قصد داریم تا به پروسه خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت بپردازیم. همراه ما باشید.

مزایای کالا کارت چیست؟

ممکن است با خود بگویید که چرا عنوان «خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت» تا این حد مورد توجه قرار گرفته است؟! به طبع این طرح باید دارای مزایایی ‌باشد که آن را از دیگر کارت‌های اعتباری متمایز ‌سازد. این امکانات و مزایا عبارت‌اند از:

 • کارمزد ۴٪
 • اقساط متنوع
 • عدم نیاز به سپرده گذاری
 • مهلت استفاده
 • پذیرندگان متعدد
 • سازوکار طرح

کارمزد ۴٪

اولین دلیل محبوبیت «خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت» نرخ پایین کارمزد سالانه آن است. کارمزد این کارت فقط ۴٪ می‌باشد؛ این بدان معناست که اگر کسی کالا کارت‌ ۳۰ میلیون تومانی، با ۱۲ قسط، ۱۲ماهه دریافت کند، حدوداً یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان متحمل پرداخت کارمزد خواهد شد و اقساط ماهانه او حدوداً ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان محاسبه می‌گردد. اگر همین فرد، کارت اعتباری ۱۸٪ با همین مبلغ دریافت کند، حدوداً‌ باید ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان متحمل پرداخت کارمزد شود و مبلغ هر قسط نیز ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان خواهد بود.

اقساط متنوع

خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت طرح‌های اقساطی گوناگونی دارد. برای اینکه افراد بتوانند بر حسب بودجه و توان خود تصمیم گیری کنند و دستشان در انتخاب تعداد اقساط باز باشد، کالا کارت، دوره‌های بازپرداخت مختلفی را شامل می‌شود. این طرح‌ها در بازه‌های زمانی گوناگون به شرح زیر می‌باشند:

 • ۶ ماهه
 • ۹ ماهه
 • ۱۲ ماهه
 • ۱۸ ماهه
 • ۲۴ ماهه
 • ۳۶ ماهه

عدم نیاز به سپرده گذاری

عدم نیاز به سپرده گذاری یکی دیگر از علل محبوبیت خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت می‌باشد. تعداد زیادی از بانک‌ها برای ارائه کارت‌های اعتباری، ایجاد حساب را یک ملاک مهم می‌دانند؛ و این بدان معناست که مشتری باید مبلغ تعیین شده‌ای را در یک مدت زمان مشخص، در حساب خود نگه دارد تا بتواند مجاز به دریافت کارت اعتباری باشد. حال باید گفت که این شرایط برای دریافت کالا کارت وجود نداشته و هر فرد بدون نیاز به ایجاد گردش حساب، می‌تواند کالا کارت خود را اخذ نماید.

مهلت استفاده

چهارمین علتی که موجب افزایش اهمیت خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت شده است؛ مهلت استفاده و تنفس آن‌ها می‌باشد. کارت‌های اعتباری دیگر شبکه‌های بانکی، دوره تنفس کمی را دارا هستند؛ به عنوان نمونه، تنها ۷ روز دوره تنفس، برای یک کارت تعریف می‌شود. نکته مثبت درباره دوره تنفس کالا کارت این است که دوره آن یک ماهه می‌باشد. همچنین، مهلت بهره گیری از کارت در طرح‌های مشابه بسیار محدود بوده اما در مقابل برای کالا کارت اینگونه نیست و مشتری می‌تواند هر زمان که خواست، نسبت به استفاده از کارت خود اقدام کند. البته شایان ذکر است که بعد از یک ماه، دریافت اقساط از سوی بانک آغاز می‌شود.

پذیرندگان متعدد

تعدادی از کارت‌هایی که توسط بانک‌های گوناگون ارائه می‌شوند، پذیرندگان مشخصی دارند. این مسئله مشتریان را ناچار به خرید چند پذیرنده مختلف می‌کند؛ به این ترتیب قدرت انتخاب اپ محدود شده و باعث نارضایتی کاربر می‌گردد. اما می‌توان گفت که تا به این لحظه، چندین هزار پذیرنده در شهرهای گوناگون کشور طرف قرارداد با کالا کارت شده‌اند.

این پذیرندگان به لحاظ نوع کالا و خدمات به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 1. لوازم خانگی
 2. فروشگاه‌های اینترنتی
 3. کالای دیجیتال
 4. فرش
 5. مبلمان
 6. پوشاک
 7. آموزشگاه‌های مختلف
 8. مراکز درمانی
 9. بیمه‌ها
 10. لوازم یدکی خودرو
 11. لوازم آرایشی و بهداشتی

سازوکار طرح

طرح کالا کارت، یک همکاری سه‌ جانبه بین بانک، فروشنده و متقاضی می‌باشد. فروشنده وصول اقساط را به بانک واگذار کرده و هیچ نگرانی از بابت اقساط نخواهد داشت. در این شرایط، مشتری بعد از دریافت کارت، به فروشگاه مراجعه نموده و خرید خود را انجام می‌دهد و پس از گذشت یک ماه تنفس، قسط را به بانک پرداخت و بانک نیز به فروشنده پرداخت می‌کند.

در اصل، بانک بین خریدار و مشتری قرار می‌گیرد و خیال فروشنده از هر لحاظ راحت شده و باعث می‌شود که خریدار به‌ راحتی بتواند یک کارت با کم‌ترین کارمزد دریافت کند.

مطالب مرتبط

فرهنگ کارت

خرید دوچرخه و موتورسیکلت با فرهنگ کارت

شرایط ویژه خرید دوچرخه و موتورسیکلت برای دارندگان فرهنگ کارت، علوم پزشکی، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، بهزیستی، فرهنگیان و … طرح فرهنگ، یکی‌ از مهم‌ترین طرح‌ها برای

اشتراک گذاری مقاله

شرایط، مخاطبان و هدف کالا کارت

نمونه دیگری از علل محبوبیت خرید دوچرخه و موتورسیکلت با کالا کارت، هدف‌های گوناگون و همچنین نیاز مخاطبین این طرح می‌باشد. طرفداران این طرح، معمولا افرادی هستند که توان خرید کالای مورد نظرشان را به صورت نقدی ندارند. ایم مشتریان می‌توانند از خرید اقساطی کالای مورد نظر با کالا کارت استفاده نمایند.

 در این قسمت به برخی از نکات مهم درباره کالا کارت می‌پردازیم:

 • بانک هیچگونه مسئولیتی در قبال بهای كالا ندارد.
 • لازم است تا شما قبل از دریافت كالا كارت درباره خرید کالای مورد نظر از فروشگاه‌های اینترنتی و همچنین موجودی کالا اطمینان حاصل کنید.
 • چه در صورت خرید کالا و چه در صورت عدم خرید خدمات، اقساط این طرح پس از یک ماه اخذ می‌گردد.
 • اگر اقساط را به صورت منظم دریافت کنید، امکان بهره گیری مجدد از این طرح برای شما فراهم خواهد شد. البته که شایان ذکر است برای استفاده دوباره، باید اقساط قبلی به اتمام رسیده باشد.

جمع بندی

همانطور که در متن بالا گفته شد، کالا کارت طرح ویژه‌ای برای افرادی است که قصد خرید کالاهای ضروری را دارند، اما توان‌ و بودجه لازمه را دارا نیستند. کالا کارت می‌تواند یک طرح ویژه برای زوج‌هایی باشد که قصد خرید کالاهایی مانند میز و مبل یا تلویزیون را دارند. شما می‌توانید با اخذ اطلاعات درباره این طرح، با ما تماس حاصل فرمایید.
فروشگاه برادران بابایی شرایط خرید باکلیه ی دارندگان کالا کارت را ایجاد کرده تا شما بتوانید به راحتی خرید کنید.

سوالات متداول

آیا محدودیتی درباره خرید با کالا کارت وجود دارد؟

خیر، شما می‌توانید با پرداخت به موقع اقساط هر زمان که بخواهید، پس از اتمام اقساط‌ خرید قبلی، کالاهای مورد نظرتان را خریداری کنید.

علت استفاده از این طرح برای جوانان چیست؟

افرادی که قصد ازدواج دارند، می‌توانند از‌ این طرح استفاده کنند و کالاهای ضروری را با اقساط متنوع خریداری نمایند.

جهت مشاوره در خرید خود با ما تماس بگیرید.

فروشگاه موتورسیکلت و دوچرخه برادران بابایی
آدرس:
اصفهان خیابان اشرفی اصفهانی(کهندژ) حدفاصل پل هوایی شهدای سودان و میدان رهنان مقابل تقاطع نبش کوچه ۸۶

ساعات کار:
شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۲۱

تماس مستقیم با واحد فروش:   09137122400

درباره

فروشگاه برادران بابایی با تجربه دو دهه سابقه فروش و خدمات فنی دوچرخه و موتورسیکلت و لوازم یدکی/جانبی در شهر اصفهان (کهندژ) روشی مقرون به صرفه در پرداخت با هدف رضایت مشتریان را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات از جدیدترین محصولات، با ما در ارتباط باشید.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
تمام حقوق این وبسایت متعلق به فروشگاه برادران بابایی است.1401©